INFORMACE – Leden 2022

31.12.2021 13:36

 Všem aktérům naší ligy přejeme úspěšný a klidný rok  2022

 
    Minulé prosincové kolo
 
     Na to, že leckdo pochyboval, zda prosinec vůbec odehrajeme, to dopadlo přímo výtečně. Celé kolo bylo odehráno v klidu, jen šest kontumací (tj. 9% ze všech zápasů) je jasně pod dlouhodobým průměrem.
     Zaujaly tvrdé boje ve třetí skupině. 39 setů je vyrovnaný historický rekord ligy. Nakonec z toho vyšla vítězně Dominika Mikešová a poprvé se probojovala do druhé skupiny. Za povšimnutí stojí také třetí hladký postup Lukáše Černocha s celkovým skóre za tři měsíce 36 : 3. Také obě nové hráčky Kristina Doubková a Lenka Chrtková se dobře uvedly.
 
     Aktuální lednové kolo
 
     Do ligy se vracejí po krátké odmlce čtyři hráči.
     David Mizera a Jirka Zemánek jsou stabilní hráči první skupiny. Podle propozic by mohli být zařazeni nejvýše do třetí skupiny. To by ale mohl postoupit jen jeden z nich a druhý by musel sestoupit o tři skupiny níže. Sportovní hledisko zde vítězí nad propozicemi, které takovouto situaci nepředpokládaly, a výjimečně byl jeden hráč zařazen do druhé skupiny. Tak je druhá a třetí skupina pětičlenná. Pětičlenná je i poslední skupina, kam přibyl Jaroslav Jirásko. Čtvrtým staronovým hráčem je Josef Klučák, zaplnil volné místo po Radku Habalovi, i když o tři skupiny níže. Radek Habal přestal hrát.
     Celkový počet hráčů je tedy 47. Kvůli třem pětičlenným skupinám bude nutné odehrát 78 zápasů, tj. asi o deset zápasů více, než kdyby byly skupiny čtyřčlenné. Proto pozor na termíny a domlouvání zápasů, musíme odehrát skoro dvacet zápasů týdně.
     Dále je třeba počítat s tím, že příští měsíc bude všechno jinak. Skupiny se přerovnají na obvyklý počet, jedna přibude. V lednu tedy budou "sestupovat" dva či tři hráči, i postupující může teoreticky zůstat ve stejné skupině, byť s jinými spoluhráči, protože jedna přibude. Ale to se teprve uvidí.
 
H o d n ě   s p o r t o v n í h o   š t ě s t í   v   l e d n o v é m   k o l e.