INFORMACE - Leden 2020

01.01.2020 17:51

Přejeme všem hráčům a příznivcům naší ligy do roku 2020 hodně zdraví, osobní spokojenosti i sportovních úspěchů.

 

Vánoční turnaj

V pátek 27. prosince úspěšně proběhl otevřený Vánoční turnaj.  Informace o průběhu jsou v Úvodu našeho webu, výsledky jsou také na nástěnce.

 

Prosincové kolo

"Nikoho asi nepřekvapí, že Aleš Zmek opět postoupil (již poosmé v řadě) s obvyklým skóre 12 : 2.  Inu - uvidíme ve třetí skupině …" Takto zněla informace minulý měsíc. Nikoho už nepřekvapí, že se přesně totéž stalo i tento měsíc. Takže postoupil podeváté v řadě. Inu - uvidíme ve druhé skupině . . .

 

Aktuální kolo

Vítáme dva nové hráče: Jan Onderčanin a Pavel Vodička začnou ve dvanácté skupině. Přejeme jim dobrý start. Tím se počet hráčů zvětšil na 49, poslední skupina bude pětičlenná.

 

K pravidlům:

I vzhledem k tomu, že je mezi námi řada nových hráčů, zařazujeme do Infa výtah z pravidel.
Téma: Opakování výměny - ano nebo ne? (=nový míček: ano nebo ne?)
 
Případy, kdy se výměna neopakuje (= není nový míček):
- když došlo k bránění ve hře, ale hrající hráč by nebyl schopen odehrát dobrý úder  (např. míček se vykutálí z rohu, je příliš daleko apod.)  8.6.2.
 
- bránění je minimální a nebránilo hrajícímu hráči dostat se k míčku a odehrát dobrý úder  8.6.3.
 
- jestliže hrající hráč pokračoval ve hře i po okamžiku bránění  (nelze odehrát míček a potom  požadovat nový míč)  8.6.4.
 
- hrající hráč nevyvinul veškeré úsilí k tomu, aby se dostal k míčku a odehrál ho (např. zůstane stát v jiné části kurtu)   8.8.1.
 
- když měl hráč volný přístup, ale místo toho zvolil nepřímou cestu k míčku (např. obíhal protihráče)   8.8.2.
 
Čísla jsou odkazy na paragrafy v oficiálních pravidlech squashe vydaných WSF (https://www.czechsquash.cz/ke-stazeni/pravidla/).
Pokračování příště.