INFORMACE - Únor 2022

01.02.2022 00:38

   

     Minulé lednové kolo

     Čtvrté kolo bylo silně ovlivněno více než dvaceti kontumacemi. Nemůže však za to, jak by se snad mohlo zdát, chřipka, ale ze dvou třetin zranění nebo jiné choroby.

     Nejvíce byla postižena druhá skupina, kde Dominika Mikešová a Aleš Zmek nemohli odehrát kvůli zranění ani jeden ze svých čtyř zápasů - skupina byla pětičlenná. V tabulce tak mají v souladu s propozicemi kontumaci i proti sobě navzájem, jakoby oba prohráli (poznámka pro ty, co studují tabulky velmi podrobně).

     Ve třetí skupině, také pětičlenné, se zase zranil hned po prvním zápase navrátivší se Jirka Zemánek. Zde platí rčení, že se mu smůla lepí na paty (patu).

      Ale jsou i pozitiva. Hladký postup Davida Mizery se očekával, postoupil i Josef Klučák, který také začal až v lednu. Zaujaly i hezké výsledky Jirky Strnada, který hrál poprvé třetí skupinu. Pavel Vodička hrál v listopadu devátou skupinu, nyní bude v šesté.

.

      Aktuální únorové kolo

     V minulých informacích jsme psali, jak se bude v únoru sestupovat a že nezůstane kámen na kameni. To kvůli dvěma pětičlenným skupinám v horních patrech. Nakonec je všechno jinak.

     Kvůli zdravotním komplikacím museli ukončit svoje letošní účinkování v lize hned tři výše zmínění hráči: Dominika Mikešová, Jiří Zemánek a Aleš Zmek Tím se vynuloval vliv pětičlenných skupin na tabulky, ba co víc – vstoupilo v platnost pravidlo, že když hráč odstoupí, nesestupuje se. A tak se vlastně jen postupovalo a nikdo nesestoupil. Vracíme se tak k tradičnímu modelu čtyřčlenných skupin. Jenom poslední jedenáctá skupina bude pětičlenná, protože se do ní přihlásil Jiří Novák ml., který již v lize v minulosti působil.

 

        Rezervační systém

        Prosíme hráče, aby respektovali pravidla rezervačního systému. Jedná se o včasné rušení nevyužitých rezervací a o to, že při zbytečném blokování termínu personál vyžaduje úhradu. Tak to bylo i v minulosti, ostatně rezervační systém na to upozorňuje. Je potřeba domyslet, že když vám soupeř zruší včas zápas, tak nemůže zrušit rezervaci, kterou jste vytvořili vy. Pokud tak neučiníte, musíte to platit vy. Pokud soupeř zruší zápas několik hodin před ním, musí platit on.

     Zároveň prosíme hráče, aby se nezlobili na obsluhu Centra a byli na ně hodní, ony dělají jen svoji práci. Ale to byla jistě zbytečná prosba: hráči Novopacké squashové ligy jsou vždycky slušní!